Az Ön professzionális gyorsacél szállítója
Sichuan Liaofu Special Steel Company., Ltd
2001-ben
Szecsuán Liaofu speciális acélipari vállalat. , Ltd. 2001-ben alakult, fő tevékenységként speciális acélgyártásra és készletezésre szakosodott.
2005-ben
Közben megkezdtük a tengerentúli piacok bővítését, és 2005 óta megszereztük a nemzeti exportengedélyt és a vámbizonyítványt.

2004-ben
cégünk elnöke, Mr.Mike Guo korszerű berendezéseket vásárolt melegen hengerelt és kovácsolt termékek gyártásához.
2009-ben
Az ügyfelek széleskörű igényeinek kielégítésére 2009-ben létrehoztunk egy értékesítési osztályt a ritka fémek, például a titán és a réz számára.

Hatékony megoldások az üzleti növekedéshez
Gyorsacél (HSSvagy HS) nagy keménységű, nagy kopásállósággal és hőállósággal rendelkező szerszámacél, más néven nagysebességű szerszámacél vagy frontacél. A gyorsacél jó folyamatteljesítménnyel, jó szilárdsággal és szívóssággal rendelkezik, ezért elsősorban összetett vékony élű és ütésálló fémvágó szerszámok gyártására használják, valamint magas hőmérsékletű csapágyak és hideg extrudáló formák gyártására is alkalmas.
Az összetételegyorsacél (HSSvagy HS) általában ötvözőelemeket, például volfrámot, molibdént, krómot, vanádiumot és kobaltot tartalmaz. Ezek az elemek döntő szerepet játszanak a mechanikai tulajdonságok javításában azáltal, hogy jelentősen növelik a keménységet és javítják a kopásállóságot. A hőkezelési eljárás tovább finomítja ezeket a tulajdonságokat azáltal, hogy megkeményíti az anyagot, miközben biztosítja, hogy a gyakorlati alkalmazásokhoz megőrizze a megfelelő szívósságát.
Különféle gyorsacél minőségek és kémiai összetétel
| Univerzális gyorsacél | Kémiai összetétel | |||||||||
| C | W | Mo | Kr | V | Si | Mn | S | P | RE | |
| W18Cr4V (18-4-1) |
0.70 ~0.80 |
17.5 ~19.0 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.30 | 3.80 ~4.40 |
1.00 ~1.40 |
0.20 ~0.40 |
0.10 ~0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| W9Mo3Cr4V (9-3-4) |
0.77 ~0.87 |
8.50 ~9.50 |
2.70 ~3.30 |
3.80 ~4.40 |
1.30 ~1.70 |
0.20 ~0.40 |
0.20 ~0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| W6Mo5Cr4V2 (6-5-4) |
0.80 ~0.90 |
5.50 ~6.75 |
4.50 ~5.50 |
3.80 ~4.40 |
1.75 ~220 |
0.20 ~0.45 |
0.15 ~0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| CW6Mo5Cr4V2 (Magas széntartalmú 6-5-4-2) |
0.95 ~1.05 |
5.50 ~6.75 |
4.50 ~5.50 |
3.80 ~4.40 |
1.75 ~220 |
0.20 ~0.45 |
0.15 ~0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| W2Mo9Cr4V2 (2-9-4) |
0.97 ~1.05 |
1.40 ~2.10 |
8.20 ~9.20 |
3.50 ~4.00 |
1.75 ~2.25 |
0.20 ~0.55 |
0.15 ~0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| 9W18Cr4V (Magas széntartalmú 18-4-1) |
0.90 ~1.00 |
17.5 ~19.0 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.30 | 3.80 ~4.40 |
1.00 ~1.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| W14Cr4VMnRE | 0.80 ~0.90 |
13.2 ~15.0 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.30 | 3.50 ~4.00 |
1.40 ~1.70 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.50 |
0.35 ~0.55 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | 0.07 |
| W12Cr4V4Mo (12-4-4) |
1.20 ~1.40 |
11.5 ~13.0 |
0.90 ~1.20 |
3.80 ~4.40 |
3.80 ~4.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | - |
| Nagy termelékenységű gyorsacél | Kémiai összetétel (tömeghányad) | |||||||||
| C | W | Mo | Kr | V | Co | Si | Mn | S | P | |
| W6Mo5Cr4V3 (6-5-4-3) |
1.00~ 1.10 |
5.00~ 6.75 |
4.75~ 6.75 |
3.75~ |
2.25~ 2.75 |
- | 0.20~ 0.45 |
0.15~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| CW6Mo5Cr4V3 (Magas széntartalmú 6-5-4-3) |
1.15~ 1.25 |
5.00~ 6.75 |
4.75~ 6.75 |
3.75~ 4.50 |
2.75~ 3.25 |
- | 0.20~ 0.45 |
0.15~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| W6Mo5Cr4V2Co5 (6-5-4-2-5) |
0.80~ 0.90 |
5.50~ 6.50 |
4.50~ 5.50 |
3.75~ 4.50 |
1.75~ 2.25 |
4.50~ 5.50 |
0.20~ 0.45 |
0.15 0.40~ |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| W 18Cr4VCo5 (18-4-1-5) |
0.70~ 0.80 |
17.5~ 19.0 |
0.40~ 1.00 |
3.75~ 4.50 |
0.80~ 1.20 |
4.25~ 5.75 |
0.20~ 0.40 |
0.10~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| W1 8Cr4V2Co8 (18-4-2-3) |
0.75~ 0.65 |
17.5~ 19.0 |
0.50. ~ 1.25 |
3.75~ 5.00 |
1.80~ 2.40 |
7.00~ 9.50 |
0.20~ 0.40 |
0.20~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| W 12Cr4V5Co5 (12-4-5-5) |
1.50~ 1. .60 |
11.75 ~ 13.00 |
1-nél kisebb vagy egyenlő.00 | 3.75~ 5.00 |
4.50~ 5.25 |
4.75~ 5.25 |
0.15~ 0.40 |
0.15~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 |
| Nagy termelékenységű szuper kemény típus | Kémiai összetétel | |||||||||
| C | W | Mo | Kr | V | Igen | Mn | S | P | mások | |
| W6Mo5Cr4V2AI (501). |
1.05 ~ 1.20 |
5.50~ 6.75 |
4.50~ 5.50 |
8.80~ 4.40 |
1.75~ 2.20 |
0.20~ 0.60 |
0.15~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Al: 0,80–1,20 |
| W2Mo9Cr4VCo8 (2-9-4-1-8) |
1.05 ~ 1.15 |
1.15~ 1.85 |
9.00~ 10.00 |
3.50~ 4.25 |
0.95~ 1.35 |
0.15~ 065 |
0.15~ 0.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Co: 7,75-8,75 |
| W7Mo4Cr4V2Co5 (7-4-4-2-5) |
1.05 ~ 1.15 |
6.25~ 7.00 |
3.25~ 4.25 |
8.75~ 4.50 |
1.75~ 2.25 |
0.15~ 0.50 |
0.20~ 0.60 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Co: 4,75-5,75 |
| W10Mo4Cr4V3AI (5F-6) |
1.30 ~ 1.45 |
9.00~ 10.50 |
3.50~ 4.50 |
3.80~ 4.50 |
2.70~ 3.20 |
50-nél kisebb vagy egyenlő | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.50 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Al: 0,70~ 1,20 |
| W6Mo5Cr4V5Si (LB201) |
1.55 ~ 1.65 |
5.50~ 6.50 |
5.00~ 6.00 |
8.80~ 4.40 |
4.20~ 5.20 |
1.00~ 1.40 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0.030 | Megjegyzés: {{0}}.2~0,5 Al: {{0}},3~0,7 |
Különböző minőségű közönséges gyorsacél
Molibdén gyorsacél M2
| ● Márka-összehasonlítás: | ||||
| Kína | japán | Franciaország (ERASTEEL) | Egyesült Államok | Németország |
| W6Mo5Cr4V2 | SKH51 | EM2 | M2 | 1.3343 |
| ● Kémiai összetétel (%): | ||||
| C | Mn | Si | Kr | Mo | V | W | P | S |
| 0.80~0.90 | 0.25~0.40 | 0.15~0.35 | 3.80~4.50 | 4.80~5.80 | 1.80~2.30 | 6.00~7.00 | <0.025 | <0.010 |
| ● Jellemzők: | Általános vágószerszámok jó kopásállósággal és nagy szívóssággal, gyorsacél különféle formákhoz | |||||||
| ● Használata: | nagy terhelések, összetett formák, értékes szerszámok (pl. kaparók, fogaskerekek, marók, fúrók, menetvágó kések stb.) hidegkovácsoló szerszám, kovácsolószerszám vágógép, fejformázó szerszám készítéséhez | |||||||
| ● Hőkezelési hőmérséklet és referenciamódszer: | Lágyítás:800-850 fokra melegítjük, majd lassan lehűtjük; Kioltás:melegítés 1160 C-1220C-ra, olajos oltás vagy forró fürdő; Edzés:melegítés 550-580 C-ra, majd léghűtés. Ellátási feltétel:Lágyított SHB255, kerek rúd vagy lemez |
|||||||
| Ellátási feltétel: | Lágyított SHB255, kerek rúd vagy lemez | |||||||
Molibdén, kobalt gyorsacél M35
| ● Márka-összehasonlítás | |||
| Franciaország (ERASTEEL) | Japán (JIS) | amerikai (AISI) | Ausztria (BOHLER) |
| EM35 | SKH55 | M35 | S705 |
| Kémiai összetétel (%): | |||||||||
| C | Mn | Igen | Kr | Mo | V | W | P | S | Co |
| 0.88~0.95 | <0.40 | <0.40 | 3.80~4.50 | 4.75-5.20 | 1.75~2.00 | 6.00-7.00 | <0.030 | <0.030 | 4.60 -5.00 |
| ● Jellemzők: |
nagy vörös hőkeménység, nagy kopásállóság és vágási képesség, nagy ütésállóság, finom és egyenletes szemcsék, nagy szívósság | ||||||||
| ● Alkalmazás: | Szerszámipar: kaparó, főzőlap maró, maró, fúró stb Kovácsolás ipar: Kovácsoló forma Csavaripar: hatszögletű fejformázó szerszám, fogcsap, lyukasztó |
||||||||
| ● Hőkezelési hőmérséklet és referenciamódszer: | Izzítás: hőmérséklet 800-880*C, 10-20*C/óra a kemence hűtése kb. 600 fokra, keménység HB269 alatt: Feszültségcsökkentés: Hőmérséklet 650-750 fok, kemencehűtés Kioltás: 1. előmelegítés: Hőmérséklet 550-600 C, 25 mm-enként 30 percig 2. előmelegítés: Hőmérséklet 850-900 C, 1 mm-enként 20-30 másodpercig 3. előmelegítés: Hőmérséklet 1050-1100C, 1 mm-enkénti tartás 20-30 másodperc, alkalmas nagy, összetett munkadarabokhoz Ausztenizáció: Hőmérséklet 1170-1240 C, 1 mm-enként 10-15 másodpercig tartva Oltóközeg: olaj, forró fürdő, levegő vagy gáz; Temperálás: Hőmérséklet 540-570 C, tartsa 60 percig 25 mm-enként, temperálás több mint 3-szor, keménység HRC64 vagy több |
||||||||
Molibdén, kobalt gyorsacél M42
| ● Márka-összehasonlítás | |||
| Franciaország (ERASTEEL) | japán (JIS) | amerikai (AISI) | Ausztria (BOHLER) |
| EM42 | SKH59 | M42 | S500 |
| ● Kémiai összetétel (%) | |||
| C | Mn | Igen | Kr | Mo | V | W | P | S | Co |
| 1.00 ~ 1.15 | < 0.40 | < 0.65 | 3.50 ~ 4.50 | 9.00-10.00 | 0.95 ~ 1.35 | 1.15~ 1.85 | <0.030 | <0.030 | 7.50 ~8.50 |
| ● Jellemzők: | nagy vörös hőkeménység, nagy kopásállóság és vágási képesség, nagy ütésállóság, finom és egyenletes szemcsék, nagy szívósság | ||||||||
| ● Alkalmazás: | Szerszámipar: kaparó, főzőlap maró, maró, fúró stb Kovácsolás ipar: Kovácsoló forma Csavaripar: hatszögletű fejformázó szerszám, fogcsap, lyukasztó |
||||||||
| ● Hőkezelési hőmérséklet és referenciamódszer: | Lágyítás: Hőmérséklet 800-880 fok, hűtés kb. 600*C-ra 10-20 fokos Hr kemencében, keménység HB269 alatt: Feszültségcsökkentés: Hőmérséklet 650-750 fok, kemencehűtés Kioltás: 1. előmelegítés: Hőmérséklet 550-600 C, 25 mm-enként 30 percig 2. előmelegítés: Hőmérséklet 850-900 C, 1 mm-enként 20-30 másodpercig 3. előmelegítés: Hőmérséklet 1050-1100 C, 1 mm-enként, 20-30 másodpercig tart, alkalmas nagy, összetett munkadarabokhoz Ausztenitizálás: Hőmérséklet 1170-1220 C, 1 mm-enként tartva 10-15 másodpercig Oltóközeg: olaj, forró fürdő, levegő vagy gáz; Temper: Hőmérséklet 540-570*C, 25 mm-enként, több mint 60 percen át, temperálási idők több mint 3-szor, keménység HRC66 vagy több |
||||||||
Por alakú gyorsacél
| ● Márka-összehasonlítás | |||
| Egyesült Államok | Echermann, Franciaország | Berle, Ausztria | Svédország-Semberle |
| A23 | ASP 2023 | ASP{-23 | |
| A30 | ASP 2030 | S590 | ASP{-30 |
| A60 | ASP 2060 | ASP-60 | |
| ● Kémiai összetétel (%): | |||
| Fokozat | C | Kr | Mo | V | W | Co | |
| A23 | 1.28 | 4.20 | 5.00 | 3.10 | 6.40 | ||
| A30 | 1.30 | 4.20 | 5.00 | 3.10 | 6.40 | 8.30 | |
| A60 | 2.30 | 4.10 | 7.00 | 6.50 | 6.40 | 10.3 | |
| ●ASP 2023 | |||||||
| 1. Jellemzők: | Nagy szilárdságú, egyenletes finom keményfém szerkezet, vízszintes és függőleges mechanikai tulajdonságokkal egyaránt | ||
| 2. Használata: | Vágószerszámok: préselő, főzőlap maró, maró, csap, speciális fúró stb Alakító szerszámok: hidegkötő munkahenger, lyukasztórúd, kúp, IC csomagoló forma, hideg 1 hőmérsékletű kovácsoló szerszám Egyéb: precíziós sajtolószerszám, vágókés |
||
| ●ASP 2030 | |||
| Jellemzők: |
Mind a nagy szívósság, mind a hőállóság egységes finom keményfém szerkezetet biztosít, mind vízszintes, mind függőleges mechanikai tulajdonságokkal | ||
| Használat: | vágószerszámok: préselő, főzőlap maró, végmaró, kaparó maró, menetfúró, speciális fúró és egyéb sajtolószerszámok: hidegalakítás, por alakítás, Precíziós lyukasztó és nyíró szerszám alkalmazása: hatszögletű egész szerszám, hideg l hőmérsékletű kovácsolószerszám Egyéb: IC-csomagoló szerszám, vágókés, vágóolló, hideghengerlés |
||
| ●ASP 2060 | |||
|
Jellemzők: |
Nagy szilárdság és kopásállóság egyenletes finom keményfém szerkezet, mind vízszintes, mind hosszanti mechanikai tulajdonságokkal | ||
| Használat: | vágószerszámok: broach, hobbing vágó, fogfúró, speciális fúró és egyéb formázó szerszámok: hidegkötésű munkahenger, lyukasztórúd, kúp Egyéb: precíziós sajtoló szerszám, vágókés | ||
| A hőkezelési hőmérséklet és referenciamódszer: | |||
| Acél minősége | Oltási hőmérséklet | Temperálási hőmérséklet X-szer | Keménység (HRC) |
| A23 | 1100-1180*C | 560-580Cx3 | 60-65 |
| 1175-1220 fok | 550-570Cx3 | 64-66 | |
| A30 | 1050-1180C | 560-580 Cx3 | 62-65 |
| 1180-1220C | 560-580 Cx3 | 65-67 | |
| 1180-1220C | 540-560 Cx3 | 67-68 | |
| A60 | 1180-1200C | 540-560 Cx3 | 67-70 |
Gyorsacél GV3 one - speciális csap
A GV3 gyorsacél az új generációs speciális menetfúró-, vágó- és menetszerszámokhoz a francia Ehrmann gyorsacél cég 2004-es évek erőfeszítései után, a hagyományos M2, M35 gyorsacél anyagok felváltása céljából. A GV3 egy vanádium alapú acélszám, amelyet arra fejlesztettek ki, hogy kitöltse a teljesítményben és az őrölhetőségben a hagyományos és por alakú gyorsacélok közötti űrt. Kémiai összetétele hatékonyan szintetizálja az ötvözőelemek tulajdonságait, így egyszerre magas kopásállóságú és jó szívósság. Számos menetfúró-gyártó alkalmazása után kiderült, hogy a GV3 anyag sok tekintetben teljesen meghaladja az M2 és M35 gyorsacél anyagokat, és jelenleg ideális csapanyag.
Kémiai összetétel (tömeg%) Acélszám CCrMoWV GV31.203.905.207002.70 Anyagszabvány Európa: HS 7-5-3 Németország: WN3347
1, körülbelül 3% vanádium és kisebb keményfém, nagy kopásállósággal és kiváló szerszámteljesítménnyel
2, nagy keménység, kioltás HRC67-ig (M9V-nek vagy M35-nek megfelelő, jobb, mint M3:2) 3, jó szívósság és ütésállóság (M35-nek vagy M3:2-nek megfelelő, jobb, mint M9V)
4, körülbelül 3% vanádium és alacsony nitrogéntartalom (kevesebb, mint 60ppm), valamint a legújabb súroló technológia biztosítja, hogy a GV3 jobb kopásállósággal rendelkezzen, mint az M9V, M35 kellékméret 0,2–200 mm között
C8-as gyorsacél speciális függőleges botbuszokhoz
A C8 egyfajta nagysebességű acél fúrással a végmaróhoz, amely jó magas hőmérsékleti ellenállással és nagy keménységgel rendelkezik, valamint kiváló szívóssággal és hajlítási tulajdonságokkal rendelkezik. Kiváló teljesítménye miatt elismerték és nagy mennyiségben használják a külföldi szármaró iparban.
Kémiai összetétel (tömeg%)
| Acél minőség | C | Kr | Mo | W | Co | V |
| C8 | 1.05 | 4.00 | 6.00 | 5.00 | 7.80 | 1.60 |
Szabvány
Európa: HS 6-5-8
Mint Kína egyik vezető gyorsacél gyártója és beszállítója 20 éve, szeretettel várjuk, hogy Kínában gyártott gyorsacélt vásároljon itt gyárunkból. Minden termék kiváló minőségű és versenyképes áron.













